III Świąteczne Targi Sztuki

Data publikacji: 2013-12-16

Trwa III edycja Świątecznych Targów Sztuki. Impreza prezentująca twórczość młodych polskich artystów w Krakowie w galerii Onamato i online – w galerii artpower.pl potrwa do Wigilii. To doskonała okazja, by kupić unikalny prezent świąteczny, który w przyszłości być może zaprocentuje…

Młoda polska sztuka jest coraz popularniejsza - warto obserwować ją nie tylko ze względu na jej ogromną różnorodność, ale i perspektywy inwestycyjne. Świąteczne Targi Sztuki już trzeci raz z rzędu dają możliwość zapoznania się z aktualnym dorobkiem młodych absolwentów uczelni artystycznych. Prezentowane podczas Targów dzieła są wynikiem starannego wyboru dokonanego przez organizatorki wydarzenia – Aleksandrę Dyras z galerii Onamato i Gabrielę Gancarz-Stasiak z galerii Artpower.pl. Dzięki temu na ekspozycji nie trafimy na dzieła przypadkowe, ale na ofertę dobrych i rokujących młodych artystów, a są to m.in.: Bartosz Kaproń - zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz ilustracją. Aktualnie studiuje na ASP w Krakowie na wydziale grafiki (od 2011 r. Stypendium Rektora ASP), odbył również stypendium zagraniczne w National College of Art and Design w Dublinie na wydziale malarstwa. Jest laureatem konkursu "Bitwa sztuki" w 2013 r. oraz uczestnikiem licznych wystaw w Polsce i za granicą. Barbara Karpiel - studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Od 2009 roku kontynuowała studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, w pracowni Malarstwa prof. Leszka Misiaka. Dyplom z malarstwa obroniła w 2012 r. Ziemowit Fincek – w 2013 r. obronił dyplom licencjacki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendysta w Accademia di Belle Arti di Venezia, wydział Malarstwa, Włochy. Paulina Daniluk - studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. D. Kowalskiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią oraz montażem dźwięku.
 Formuła Świątecznych Targów Sztuki pozwala oglądać prace na żywo w Krakowie w galerii Onamato (do 23 grudnia 2013), ale możliwe są również zakupy online za pośrednictwem galerii internetowej Artpower.pl – to sprawia, że lokalne wydarzenie nabiera zasięgu ogólnopolskiego.
Tegoroczna edycja Targów została wzbogacone o wydarzenia towarzyszące: - 18 grudnia, godz. 17:30-19:00 - Wigilia Onamato z koncertem kwartetu smyczkowego ENCORE; - 20 grudnia, godz. 17:00 - pokaz grafiki warsztatowej; - 18, 20, 21 grudnia - Smak Sztuki - pokazy parzenia herbat.
Świąteczne Targi Sztuki odbywają się w galerii Onamato przy Brackiej 7 w Krakowie, do 23 grudnia 2013 r., a przez cały miesiąc online pod adresem artpower.pl/targi2013. Więcej szczegółowych informacji na temat Targów i wydarzeń towarzyszących na facebook.com/SwiateczneTargiSztuki
III Świąteczne Targi Sztuki wspierają: Wydział Sztuki UP w Krakowie, ASP im. J. Matejki w Krakowie, Akademickie Biuro Karier i Realizacji Projektów – ASP w Krakowie, SmakSztuki.pl, ROMAN Hair&Beauty, Krakow.pl, Babeczkaa.blox.pl, Meble.pl, Sophisti.pl, Rynek i Sztuka, Local Life, Poland-art.com, Prowincja, Radio Kraków, fundacja VERBA, Projekt Stołek, kwartet ENCORE.