Małgorzata Stanielewicz , Port Wrocław

1190 PLN

Technika

Grafika ,

linoryt

To technika druku wypukłego, podobna do drzeworytu, lecz matrycę stanowi nie drewniany klocek, ale płytka z linoleum. Na powierzchnię płytki nanosi się rysunek, a następnie wycina przy użyciu różnego rodzaju dłutek i noży (w celu uzyskania czarnego rysunku na białym tle, należy w płytce wyciąć elementy tła). Wypukłe części matrycy pokrywa się farbą drukarską, nakłada na papier i odbija za pomocą prasy lub ręcznie.
Ze względu na dostępność i niskie koszty materiału, jakim jest linoleum, linoryt stał się popularną techniką graficzną i możliwą do realizacji w warunkach domowych.

Rozmiar dzieła w cm

50 x 60

Rok powstania

2011

ID pracy

#2942

certyfikat autentyczności

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do dzieła dołączamy certyfikat potwierdzający jego autentyczność i legalność. Dokument zawiera reprodukcję oraz dokładny opis dzieła, tj. informacje o autorze, tytuł, technika wykonania, rozmiar, rok powstania, a także pieczątkę galerii i podpis właściciela galerii.

koszt dostawy
0 PLN
KOSZT DOSTAWY
czas dostawy
5 dni

Średni czas dostawy dzieła wynosi 5 dni roboczych. Z przyczyn od nas niezależnych czas ten może zostać wydłużony, o czym zawsze informujemy nabywcę.

CZAS DOSTAWY
Potrzebujemy 24 h na potwierdzenie
dostępności dzieła do wysyłki
Podany koszt i czas dostawy obowiązują na terenie Polski
Masz 14 dni na zwrot
PEŁNY REGULAMIN ZAKUPÓW

Dodatkowe informacje

papier: biały bristol o gram. powyżej 200 gram

Od autorki: Grafika ta powstała w ramach stypendium MKIDN. Motywem przewodnim tego projektu pt.„Miasta Widma. Ślady przeszłości” są miejsca opuszczone, z różnych powodów pozostawione przez ich mieszkańców. Miejsca takie zazwyczaj bardzo zniszczone, już dawno utraciły swoją „przydatność”, w zamian zyskały specyficzny klimat ponadczasowości, nostalgii. To taki niezależny byt zawieszony w czasie. Stary port rzeczny na Odrze w mieście Wrocław to piękny przykład architektury postindustrialnej. Takie klimaty mnie przyciągają, tak jak w przypadku wielu moich prac poza architekturą pojawia się tutaj także motyw wody.

Pozostałe prace artysty

ZOBACZ WSZYSTKIE DOSTĘPNE (18)