Małgorzata Stanielewicz , Locus Fixus I

1078 PLN

Technika

Grafika ,

linoryt

To technika druku wypukłego, podobna do drzeworytu, lecz matrycę stanowi nie drewniany klocek, ale płytka z linoleum. Na powierzchnię płytki nanosi się rysunek, a następnie wycina przy użyciu różnego rodzaju dłutek i noży (w celu uzyskania czarnego rysunku na białym tle, należy w płytce wyciąć elementy tła). Wypukłe części matrycy pokrywa się farbą drukarską, nakłada na papier i odbija za pomocą prasy lub ręcznie.
Ze względu na dostępność i niskie koszty materiału, jakim jest linoleum, linoryt stał się popularną techniką graficzną i możliwą do realizacji w warunkach domowych.

Rozmiar dzieła w cm

34 x 61

Rok powstania

2009

ID pracy

#2938

certyfikat autentyczności

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do dzieła dołączamy certyfikat potwierdzający jego autentyczność i legalność. Dokument zawiera reprodukcję oraz dokładny opis dzieła, tj. informacje o autorze, tytuł, technika wykonania, rozmiar, rok powstania, a także pieczątkę galerii i podpis właściciela galerii.

koszt dostawy
0 PLN
KOSZT DOSTAWY
czas dostawy
5 dni

Średni czas dostawy dzieła wynosi 5 dni roboczych. Z przyczyn od nas niezależnych czas ten może zostać wydłużony, o czym zawsze informujemy nabywcę.

CZAS DOSTAWY
Potrzebujemy 24 h na potwierdzenie
dostępności dzieła do wysyłki
Podany koszt i czas dostawy obowiązują na terenie Polski
Masz 14 dni na zwrot
PEŁNY REGULAMIN ZAKUPÓW

Dodatkowe informacje

papier: biały bristol o gram. powyżej 200 gram

Od autorki: Wiodącym motywem moich grafik jest architektura i pejzaż. Nie ograniczam się jednak do odwzorowania oglądanych obiektów w sposób fotograficzny. Wybieram je i układam według własnego porządku. Wiele lat przed wykonaniem tej pracy, będąc w okolicach Comacchio we Włoszech, zachwyciły mnie chaty rybackie na palach. Przypomniały mi się one w momencie gdy grafika była już gotowa, wynika z tego ze wyciągnęłam je chyba podświadomie z pamięci. W czasie pracy nad nią myślałam o miejscu, w którym można się schować i nikt nas nie znajdzie. To taka odmiana „domku na drzewie”, o którym marzy wiele dzieci i pewnie sporo dorosłych. Locus Fixus to nazwa z łaciny, którą należy rozumieć jako „miejsce stałego zameldowania”.

Pozostałe prace artysty

ZOBACZ WSZYSTKIE DOSTĘPNE (18)