Katarzyna Żabczak (Ociepska) , Wiosna w środku zimy

620 PLN

Technika

Grafika ,

linoryt

To technika druku wypukłego, podobna do drzeworytu, lecz matrycę stanowi nie drewniany klocek, ale płytka z linoleum. Na powierzchnię płytki nanosi się rysunek, a następnie wycina przy użyciu różnego rodzaju dłutek i noży (w celu uzyskania czarnego rysunku na białym tle, należy w płytce wyciąć elementy tła). Wypukłe części matrycy pokrywa się farbą drukarską, nakłada na papier i odbija za pomocą prasy lub ręcznie.
Ze względu na dostępność i niskie koszty materiału, jakim jest linoleum, linoryt stał się popularną techniką graficzną i możliwą do realizacji w warunkach domowych.

Rozmiar dzieła w cm

80 x 40

Rok powstania

2009

ID pracy

#1009

certyfikat autentyczności

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do dzieła dołączamy certyfikat potwierdzający jego autentyczność i legalność. Dokument zawiera reprodukcję oraz dokładny opis dzieła, tj. informacje o autorze, tytuł, technika wykonania, rozmiar, rok powstania, a także pieczątkę galerii i podpis właściciela galerii.

koszt dostawy
0 PLN
KOSZT DOSTAWY
czas dostawy
5 dni

Średni czas dostawy dzieła wynosi 5 dni roboczych. Z przyczyn od nas niezależnych czas ten może zostać wydłużony, o czym zawsze informujemy nabywcę.

CZAS DOSTAWY
Potrzebujemy 24 h na potwierdzenie
dostępności dzieła do wysyłki
Podany koszt i czas dostawy obowiązują na terenie Polski
Masz 14 dni na zwrot
PEŁNY REGULAMIN ZAKUPÓW

Dodatkowe informacje

Od autorki:
Inspiracją jest Kraków. Linoryt poprzez symultaniczne zestawienie miejsc, oddaje jedyną w swoim rodzaju atmosferę Tatr, inspiracja zwłaszcza Zakopanem i Bukowiną Tatrzańską. Symultaniczność polega tu na zestawieniu zupełnie różnych pasm górskich w jedną całość gdyż jest to połączenie z różnych czasów, dlatego obok Giewontu możemy zobaczyć Tatry bukowiańskie.
Atutem grafiki jest duża szczegółowość, subtelne detale układają się w historię miejsca, którą można śledzić wciąż od nowa.

Pozostałe prace artysty

ZOBACZ WSZYSTKIE DOSTĘPNE (13)