To sztuka zrobić grafikę cyfrową – artpower.pl w magazynie .psd

Data publikacji: 2010-01-12

Grafika cyfrowa jako stosunkowo nowa technika artystyczna, prezentacje twórców, tajemnice warsztatu – to tematy artykułu przygotowanego przez galerię artpower.pl opublikowanego w styczniowym wydaniu magazynu dla grafików komputerowych - .psd.

Grafika cyfrowa nadal jest pewną nowością dla odbiorców sztuki, jednak jej ranga rośnie – o czym może świadczyć choćby ostatnie Triennale Grafiki w Krakowie, gdzie przeszło połowa spośród prezentowanych dzieł została stworzona na komputerze, a wiele z nich nagrodzono. Oznacza to, że wydruk cyfrowy jest poważnie traktowany przez świat artystyczny.
Dlatego warto zapoznać się z artykułem „To sztuka zrobić grafikę cyfrową”, gdzie znajdą Państwo prezentacje i wypowiedzi twórców zajmujących się tą techniką artystyczną, tj. Joanna Styrylska, Agnieszka Prus, Anna Ziółkowska, Piotr Wadowski.
Ceny grafik cyfrowych w artpower.pl są przystępne i nie przekraczają 1000 zł.
Nabywając grafikę cyfrową należy pamiętać, że technologia komputerowa daje ogromne możliwości, ale to talent artysty decyduje o ostatecznym efekcie...
* * *
Magazyn .psd jest jedynym polskim magazynem poświęconym grafice 2D, który pokazuje krok po kroku jak w praktyczny sposób wykorzystać możliwości programu Adobe Photoshop, uzyskać ciekawy efekt, wyretuszować fotografię, czy zaprojektować stronę internetową. Do każdego numeru są dodawane płyty CD z filmami instruktażowymi oraz zdjęciami royalty free.