Małgorzata Bryndza , Spotkanie

2800 PLN

Technika

Malarstwo ,

olej

(malarstwo olejne) to najbardziej popularna technika malarska, polegająca na malowaniu farbami, w skład których wchodzi olej lniany oraz pigmenty. Za podłoże najczęściej służą: płótno, płyta pilśniowa, drewno.
Obrazy olejne werniksuje się za pomocą odpowiedniego roztworu żywicznego, który uintensywnia oraz ożywia farbę, a także ją zabezpiecza przed wpływem warunków atmosferycznych.
Jest to dość kosztowna technika, ale daje dużą swobodę w doborze i mieszaniu farb, uzyskiwaniu efektu matu lub błysku oraz tworzenia faktur. Umożliwia również retuszowanie obrazu poprzez nakładanie kolejnych warstw farby.
Obrazy olejne charakteryzują się dużą trwałością.

Rozmiar dzieła w cm

80 x 100

Rok powstania

2023

ID pracy

#9389

certyfikat autentyczności

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do dzieła dołączamy certyfikat potwierdzający jego autentyczność i legalność. Dokument zawiera reprodukcję oraz dokładny opis dzieła, tj. informacje o autorze, tytuł, technika wykonania, rozmiar, rok powstania, a także pieczątkę galerii i podpis właściciela galerii.

koszt dostawy
0 PLN
KOSZT DOSTAWY
czas dostawy
5 dni

Średni czas dostawy dzieła wynosi 5 dni roboczych. Z przyczyn od nas niezależnych czas ten może zostać wydłużony, o czym zawsze informujemy nabywcę.

CZAS DOSTAWY
Potrzebujemy 24 h na potwierdzenie
dostępności dzieła do wysyłki
Podany koszt i czas dostawy obowiązują na terenie Polski
Masz 14 dni na zwrot
PEŁNY REGULAMIN ZAKUPÓW

Dodatkowe informacje

Obraz pt. „Spotkanie” wykonany został w technice olejnej na podobraziu płóciennym. Wymiary pracy 100 x 80 cm. Data powstania 2023 rok. Sygnowany na odwrocie - MBryndza’23. Boczne krawędzie płótna zostały zamalowane, obraz nie wymaga oprawy. Praca przygotowana jest do zawieszenia. „Spotkanie” jest jednym z obrazów z serii Days to come. Obrazy z tej serii mają charakter figuratywny. W temacie postaci Gosia Bryndza stara się znaleźć nowy wyraz, nową jakość w jej przedstawieniu. Skupia się na doznaniach estetycznych wrażeń, które przenoszą wyobraźnię w zupełnie inny świat. Organiczne kształty zostały skontrastowane z grubą fakturą farby. Materia farby jest niezwykle ważnym elementem obrazu. Gęste i dynamiczne ruchy zderzone są z dość monumentalnym posługiwaniem się szpachlą dla zwiększenia kontrastu i wzmocnienia oddziaływania całości obrazu. Wszystko to tworzy grubą, chropowatą skorupę farby. Obraz w konsekwencji ma tworzyć wrażenie, które widz odbiera za pomocą barw oraz jakości faktur, tak by w jego gestii pozostała jego interpretacja.

Pozostałe prace artysty

ZOBACZ WSZYSTKIE DOSTĘPNE (11)